Stomatolog

Konsultacja stomatologiczna

Lekarz stomatolog

Lek. stom. Cezary Pałucha

Godziny przyjęć

Terminy ustalane indywidualnie
Poniedziałek 10:00 - 20:00
Środa 10:00 - 20:00
Czwartek 10:00 - 20:00

Cena wizyty

Konsultacja stomatologiczna - 200 zł

Kompleksowe leczenie stomatologiczne

Naszym Pacjentom zapewniamy kompleksowe leczenie stomatologiczne. Stosujemy najnowsze metody leczenia odpowiadające najwyższym światowym standardom. Jednocześnie zapewniamy indywidualne traktowanie każdego pacjenta, jak również miłą i przyjazną atmosferę.

Taką ofertę znajdą Państwo w większości praktyk stomatologicznych.

Dzisiaj stomatolog może zaproponować Pacjentowi zdecydowanie więcej.

Żyjemy z przeświadczeniem , że z biegiem czasu tracimy kolejne zęby i w konsekwencji – wcześniej czy później – zmuszeni jesteśmy do noszenia protez. Wynika to z faktu, że przez dziesiątki lat dentyści koncentrują się w swojej pracy tylko na zębach. Tymczasem, by zachować całe uzębienie do późnej starości trzeba zadbać o wszystkie elementy narządu żucia. Są nimi: zęby, dziąsła i kość, w której zęby są zakotwiczone, stawy skroniowo-żuchwowe, tkanki twarzy i wiele innych.

Aby efekt terapii stomatologicznej – niezależnie od jej zakresu – był trwały, potrzebne jest szersze spojrzenie, niż tylko na samo uzębienie.

Znając fizjologię całego układu stomatognatycznego (czyli kompleksu : zębów, dziąseł, kości, stawów skroniowo – żuchwowych , mięśni) oraz mechanizmy funkcjonowania możemy wykonać  szczegółową diagnostykę u naszych pacjentów i jesteśmy w stanie precyzyjnie ocenić oraz  przewidzieć ryzyko wystąpienia schorzeń stomatologicznych w przyszłości. Umiejętność oceny ryzyka odpowiednio wcześnie  –  czasem nawet przed wystąpieniem objawów odczuwalnych dla pacjenta  –  daje  możliwość zapobiegania wystąpieniu takich stanów jak starcie zębów, wady zgryzu, recesje dziąsłowe, przedwczesna ruchomość i utrata zębów, paradontoza, bóle stawów skroniowo – żuchwowych, czy powstawanie przestrzeni między zębami.

Jeśli choroba już jednak wystąpiła np. wada zgryzu, starcie zębów, recesje – priorytetem jest zastosowanie takiego leczenia by osiągnąć długoczasową stabilność osiągniętych rezultatów. Bez odpowiedniej diagnostyki i szerokiego spojrzenia łączącego wiele specjalności stomatologicznych często jest to niemożliwe.

Dlatego diagnostyka i późniejsze leczenie naszych pacjentów obejmuje wszystkie struktury narządu żucia. Na podstawie doświadczenia własnego i innych opracowaliśmy standardy pracy, dzięki którym nasze postępowanie jest przewidywalne, co w równym stopniu jest istotne dla nas jak i dla naszych pacjentów.

Wczesna ocena ryzyka – to mniej kosztowne i mniej inwazyjne leczenie.