Gdy zęby potrzebują pomocy  – wywiad z higienistką

Gdy zęby potrzebują pomocy  – wywiad z higienistką

Gdy zęby potrzebują pomocy  – wywiad z higienistką

Poniżej wywiad z doświadczoną higienistką Centrum Medycznego MyDoctor Panią Teresą.

Z jaką częstotliwością należy przeprowadzać higienizację jamy ustnej? Czy cały proces jest całkowicie bezpieczny?

Tak, cały zabieg jest całkowicie bezpieczny. Proces higienizacji jamy ustnej w gabinecie higieny powinno przeprowadzać się raz na 6 lub 12 miesięcy, ale to wszystko zależy od tego czy pacjent stosuje się do przekazanych mu zaleceń i jak dokładnie przeprowadza profilaktykę domową.

Jak Pani mówiła, płytka nazębna, która potem przekształca się w kamień nazębny jest spowodowana nieumiejętnym szczotkowaniem zębów?

Tak. Niestety zatrważająca liczba pacjentów nie potrafi poprawnie szczotkować zębów. Pomija także ważny element w codziennej pielęgnacji jamy ustnej jakim jest nitkowanie.

Już wiemy, że również nitkowanie jest niezbędnym elementem codziennej higieny zębów. Co daje nam nitkowanie powierzchni między zębowych? A co się dzieje, gdy tego nie zrobimy?

Nitkowanie przestrzeni między zębowych jest niezwykle istotne, ponieważ nagromadzone resztki, które nie zostaną usunięte powodują m.in. przykry zapach z ust, co daje pacjentom silne poczucie dyskomfortu.

Poruszmy temat akcesoriów do czyszczenia jamy ustnej. Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę, nitkę do czyszczenia zębów?

Tak jak wcześniej wspomniałam, każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, a dobór szczoteczki do zębów jest uzależniony od jego problemów i stanu jamy ustnej.

Pacjent, który zgłosi się do nas na wizytę ma możliwość przetestowania wielu szczoteczek czołowych producentów takich jak: Colgate, OralB i wielu innych.

Pani Tereso, puenta na zakończenie naszego spotkania.

Jeśli pacjent nie nauczy się poprawnie dbać o swoje zęby, nie będzie regularnie ich szczotkował ani nitkował to leczenie i drogie wizyty u stomatologa nigdy się nie skończą, a w gabinecie stomatologicznym będzie stałym bywalcem.

Dziękujemy serdecznie za przeogromną dawkę wiedzy.

Pani Teresa czeka na Państwa pytania i z przyjemnością nauczy jak poprawnie dbać o uśmiech i zdrowie jamy ustnej, które jak wiemy jest niezwykle cenne.

A czy Ty masz już swoją higienistkę? Jeżeli nie to zapraszamy do naszego centrum!